Pobijamy rekord w czytaniu

W środę, 13 października cała społeczność szkolna - Pani Dyrektor, uczniowie nauczyciele, pracownicy szkoły włączyli się w II Międzynarodową edycję akcji ”Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Liczba biorących udział w pobijaniu rekordu w czytaniu w naszej szkole wyniosła  64 osoby ( 42 uczniów w szkole, 15 przedszkolaków, dyrektor + nauczyciele - 7 osób )

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

Celem akcji jest:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

– integracja środowiska lokalnego;

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Przed rozpoczęciem akcji Samorząd Uczniowski wraz z biblioteką szkolną ogłaszał dzień bicia rekordu w naszej szkole wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcał do wzięcia udziału. W szkole widniały plakaty reklamujące akcję. Ponadto w szkole odbył się kiermasz książki, gdzie uczniowie mieli możliwość po bardzo atrakcyjnych cenach zakupić książkę czy pooglądać wystawę książkową.

W wybranym dniu niektórzy uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione książki, część uczniów wypożyczyła książki z biblioteki szkolne. Tej środy można było zobaczyć niecodzienny widok – uczniów siedzących w klasach, na korytarzu szkolnym, sali gimnastycznej i w skupieniu czytających, wymieniających się informacjami o książce, treści, autorach.

Do akcji włączyło się również przedszkole. Stworzono strefę czytania, którym  przedszkolakom czytałam Pani Przedszkolanka. Niektóre maluchy same chętnie czytały bajeczki, ciesząc się z umiejętności składania literek.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego czytania na przerwach i zachęcamy do sięgania po ciekawą książkę dużo częściej.