Narodowe Czytanie 2021

W tym roku uczniowie naszej szkoły również włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie 2021 organizowaną pod patronatem pary prezydenckiej. Lekturą jubileuszowej  X edycji jest „ Moralność pani Dulskiej ” G. Zapolskiej.

To popularny i wyrazisty w swoim przesłaniu dramat, który na stałe wszedł do kanonu polskiej lektury. Dzieło to cechuje komizm, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. To ponadczasowy i uniwersalny obraz ludzkich przywar, ułomności charakteru.

W tym wyjątkowym czasie wspólne czytanie klasyki literatury stało się doskonałą okazją do wzbudzania poczucia jedności. Fragmenty sztuki przeczytali uczeń klasy 7 Kamil Kozłowski i uczennice klasy 8  Emilia Kicilińska i Julia Sanocka.

W tej tragifarsie, w której przeplatają się elementy komedii i tragedii, ukazuje ona m.in. ludzką głupotę, pazerność skąpstwo oraz zakłamanie wypaczające stosunki społeczne.