W Pijalni Czekolady

W piątek 22 kwietnia 2022 przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do Pijalni czekolady w M. Pelczar Chocolatier w Korczynie.
Na miejscu czekało na dzieci wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek.

Podczas wycieczki zwiedzaliśmy wnętrze budynku który wygląda jak stara fabryka.
Ściany z czerwonej cegły, rury pod sufitem, maszyny i obrazy które pokazują jaki proces musi przejść ziarno kakaowca zanim stanie się aromatyczną i słodką czekoladką.
W planie wycieczki przewidziane było spotkanie z cukiernikiem, degustacja różnego rodzaju wyrobów czekoladowych, pokaz filmu w kinie 3D pt: "Od ziarna kakaowca do czekolady", udział w warsztatach oraz konkurs.
Dzieci poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca i miazgi oraz obserwować proces mielenia i oczyszczania ziaren.
Największą jednak atrakcją okazało się zdobienie tabliczek czekolady i lizaków wg własnego pomysłu. W trakcie warsztatów przedszkolaki degustował różnego rodzaju czekolady: białą, deserową, gorzką oraz różową.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki - wykonane wlasnorecznie czekolady i lizaki, które zabrały ze sobą do przedszkola.
Ta słodka wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci!!!