Gminne Obchody Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja 2022 r. obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Gminne obchody rozpoczęły się uroczystą Maszą Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Dębowcu. Nasza szkolna delegacja wraz z Panią Dyrektor i gronem pedagogicznym uczestniczyła w nabożeństwie a następnie udała się na plac rynku, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Po przemówieniu Wójta Gminy Dębowiec – Marcina Bolka, wszystkie delegacje gminne wraz z mieszkańcami i władzami samorządowymi udały się do sali widowiskowej Urzędu Gminy w Dębowcu na cześć artystyczną – przygotowaną przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Występ przypomniał oglądającym wydarzenia sprzed 231 lat i był okazją do refleksji nad pielęgnowaniem patriotyzmu wśród naszych rodaków. Cześć artystyczną zakończył Wójt Gminy, dziękując za przygotowanie akademii oraz wręczając upominki.