Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 1 września 2021 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021 / 2022.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. w kościele parafialnym w Załężu o godz. 8.00.

Po Mszy Św. uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele udali się do szkoły.

O godz. 9.00 na sali gimnastycznej, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, rozpoczęła się „pierwsza lekcja” w roku szkolnym 2021 / 2022.

Wszystkich zgromadzonych na uroczystości powitała pani dyrektor mgr Ewa Strugała.

Zostali przedstawieni wychowawcy poszczególnych klas, uczący nauczyciele oraz podane przydziały sal lekcyjnych.

Pani dyrektor przypomniała krótko o wydarzeniach z historii Polski. Podkreśliła, że rozpoczynając kolejny rok szkolny pamiętamy o tych wszystkich, którzy 82 lata temu stanęli w obronie naszej Ojczyzny.

Następnie pani dyrektor życzyła Wszystkim Uczniom i Nauczycielom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, inspiracji do działania, wspaniałych przygód podczas rozwijania zainteresowań i pasji,   wielu sukcesów.

Po krótkim apelu uczniowie rozeszli się do sal na spotkania klasowe z wychowawcą.