Projekt - N P R C

„Książki kochają każdego, kto je otwiera,

dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń,

niczego w zamian nie żądając...''

Cornelia Funke

 

 

 

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025

 

W naszej szkole jest realizowany Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W ramach programu nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe z dotacji celowej z budżetu państwa w wysokości 3 000 złotych. Udział w programie możliwy był dzięki wsparciu Gminy Dębowiec, która przekazała 20% wkładu własnego na realizację tego zadania.

Dzięki udziałowi w Programie biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór nie tylko o lektury szkolne, ale i o książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Zakupy książek konsultowane były z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Zakupiono również szafę na książki.

Dotacja będzie rozliczona w 2022 roku, a działania promujące czytelnictwo trwać będą przez cały rok szkolny 2022/2023.

 

Nowe książki czekają na czytelników.

Zapraszamy do biblioteki, cytując Józefa Ignacego Kraszewskiego:

„Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem.”

 

Artykuły

 • Kiermasz książek

  W ramach promocji czytelnictwa jako działania wspierającego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa został zorganizowany w naszej szkole kiermasz książek przy współpracy z Księgarnią Tuliszków.

  W tym roku szkolnym już po raz drugi otrzymaliśmy pakiet książek z księgarni, które można zakupić po atrakcyjnych cenach.

   Na kiermaszu można znaleźć książki dla najmłodszych,...

 • Pobijamy rekord w czytaniu

  W piątek, 21 października uczniowie naszej szkoły po raz drugi włączyli się w III Międzynarodową edycję VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie ”Przerwa na czytanie”. Liczba biorących udział w pobijaniu rekordu w czytaniu w naszej szkole wyniosła 51 osób.  

  Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii...

 • Wyprawka czytelnicza dla pierwszoklasistów

  W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka, uczniowie klasy pierwszej obdarowani zostali wyprawkami czytelniczymi.

  Wydarzenie to uświetniła swoją obecnością Dyrektor Szkoły, pani mgr...

 • Narodowe czytanie

  Narodowe Czytanie to akcja, która na stałe wpisała się w życie kulturalne i społeczne naszego kraju. 

  W całej Polsce, w pierwszą sobotę września, od jedenastu lat obchodzimy święto polskiej literatury i czytelnictwa. Głównym celem Narodowego Czytania jest upowszechnianie tych dwóch wartości. W tegorocznej, już 11. edycji, akcji lekturą do wspólnego czytania...