Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2017/2018

BEZPIECZNE FERIE 2018

17 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie z policjantami. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci przypomnieli uczniom najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego odpoczynku. Utrwalone zostały telefony alarmowy 112 oraz na policję - 997, pogotowie – 999, straż - 998.
Panowie policjanci zachęcili uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. „Stok nie jest dla bałwanów” ogłoszonym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Chętni uczniowie ilustrują dekalog narciarza.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu:
www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku
"Tomcio" z NOWEGO SĄCZA

Dnia 17 stycznia 2018 r. gościliśmy w szkole Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza. Dzieci przedszkolne i uczniowie klas I – V obejrzeli przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia w Krainie Ekologii”. Jaś i Małgosia wędrując przez las, uczynili wiele złego – zniszczyli mrowisko, łamali gałęzie, deptali kwiaty i trawę, płoszyli zwierzęta. Opiekunowie lasu, którymi byli czarownica i wilk, uwięzili dzieci. Czarownica uczyła dzieci proekologicznych postaw. Dzieci z czasem zrozumiały swój błąd. Od tej pory Jaś i Małgosia stali się strażnikami przyrody. Podczas trwania spektaklu wszyscy świetnie się bawili, utrwalając jednocześnie wiadomości związane z ochroną przyrody. Główni bohaterowie przypomnieli nam, jak należy zachować się w lesie, jaki wpływ na zwierzęta i rośliny mają pozostawione tam śmieci, czyli jakie są konsekwencje związane z zaśmiecaniem środowiska, jak również o konieczności segregowania odpadów.
SZKOLNY TURNIEJ WARCAB

Dnia 16 stycznia 2018 r. odbył się Szkolny Turniej Warcab 100 – polowych.
To cykliczny turniej prowadzony przez pana Józefa Zdebika. Pan Józef Zdebik – mieszkaniec Woli Dębowieckiej, pasjonat gry w warcaby – sędziował turniej.
W rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas IV – VII. Każdą klasę reprezentowała 4 - osobowa drużyna.
Drużynowo:
I miejsce wywalczyła drużyna klasy VI,
II miejsce – drużyna klasy VII,
III miejsce – drużyna klasy V,
IV miejsce – drużyna klasy IV.
Wyniki indywidualne - kliknijECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło