Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2017/2018

      22 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Woli Dębowieckiej miało miejsce wręczenie nagród przez panią dyrektor Ewę Strugałę w szkolnym konkursie historycznym. Tematem konkursu było wykonanie kalendarza na rok 2018. Konkurs odbywał się pod hasłem „Z Niepodległością w 2018 rok”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów od klasy IV do VII szkoły podstawowej. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań przeszłością, szerzenie wśród dzieci wiedzy o historii, kształtowanie podstawowych wartości obywatelskich, wzbudzanie uczuć patriotycznych. Kalendarze, które zostały oddane na konkurs zawierają różne wydarzenia, postaci, symbole, ważne cytaty, itp., które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości. Mają zaznaczone ważne daty wraz z opisem różnych wydarzeń z dziejów Polski. Kalendarze zostały wykonane w formie papierowej, dowolną techniką. Dopuszczalne było zrobienie kalendarza indywidualnie lub w parach. Prace konkursowe oceniało jury złożone z nauczyciela historii i plastyki. Laureaci konkursu historycznego otrzymali nagrody i dyplomy. Pani Urszula Szymańska – Kujawa z PCEN przekazała dla szkoły grę edukacyjną i inne nagrody, za co bardzo dziękujemy.
Organizatorem konkursu była Żaneta Pitrus, nauczycielka historii w Szkole Podstawowej w Woli Dębowieckiej.WYCIECZKA DO ŻARNOWCA I KROSNA

Dnia 15 maja uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Żarnowca i Krosna. W Żarnowcu zwiedzili Muzeum Marii Konopnickiej i starą szkołę, w której brali udział w zajęciach kaligrafii. Następnie pojechali do kina Helios w Krośnie na film "Piotruś królik". Wycieczkę zakończyli w Mc Donald's.
Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło