Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2018/2019

ANKIETA

Szanowni Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że Gmina Dębowiec bierze udział w badaniach zleconych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju nad obszarami zagrożonymi trwałą marginalizacją.
W związku z powyższym zwracam się z prośbą o wypełnienie przez Państwa ankiety przesłanej przez instytucję przeprowadzającą ww. badanie nt. Gminy Dębowiec.
Zachęcamy Rodziców do udziału w badaniu.

Wypełnij ankietę
WIZYTA W KINIE

16 października 2018 r. uczniowie klas VI – VIII naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Dobryni wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do kina Helios w Krośnie. Głównym celem wycieczki było obejrzenie filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reżyserii Denisa Delicia. Ekranizacja powstała na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Film opowiada historię polskich asów przestworzy. Upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz promuje postawy patriotyczne. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, piloci nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, ukazuje czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
www.dywizjon303.pl
W drodze powrotnej uczniowie rozmawiali o wrażeniach, jakie zrobił na nich obejrzany film. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.


PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

9 października 2018 r. był dla uczniów klasy I naszej szkoły wyjątkowym dniem. Zostali oni uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej. Podczas uroczystości zaprezentowali swoje wiadomości odwiedzając różne krainy. Przez baśniowe kraje prowadziły naszych pierwszaków dobre wróżki.
W obecności rodziców, nauczycieli, księdza proboszcza, koleżanek i kolegów najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor symbolicznym ołówkiem. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drzewko pierwszaka. Przyjęli również drobne upominki. Po akademii udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.


WYCIECZKA DO BÓBRKI

W dniu 2 października 2018 roku odbyła się wycieczka do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Jest to najstarsza na świecie nadal czynna kopalnia ropy naftowej. Kopalnia ta powstała w 1854 roku, jej założycielem był Jan Józef Ignacy Łukasiewicz, który urodził się 8 marca 1822 roku w Zadusznikach. Muzeum w Bóbrce zwiedzaliśmy w towarzystwie pani przewodnik. Na samym początku dowiedzieliśmy się co to jest i jak powstaje ropa naftowa. Następnie przeszliśmy do szybów naftowych kopanych ręcznie. Kolejnym punktem zwiedzania był dom w którym pracował Ignacy Łukasiewicz, zobaczyliśmy inscenizację multimedialną przedstawiającą pracę w aptece, wystawę strojów górniczych i lamp naftowych. Wycieczka była bardzo ciekawa. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat historii wydobywania ropy naftowej na naszym terenie.
ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło