Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2018/2019

ANKIETA

Szanowni Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że Gmina Dębowiec bierze udział w badaniach zleconych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju nad obszarami zagrożonymi trwałą marginalizacją.
W związku z powyższym zwracam się z prośbą o wypełnienie przez Państwa ankiety przesłanej przez instytucję przeprowadzającą ww. badanie nt. Gminy Dębowiec.
Zachęcamy Rodziców do udziału w badaniu.

Wypełnij ankietę
ZABAWA ANDRZEJKOWA

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W naszej szkole zabawa andrzejkowa odbyła się 27 listopada 2018 r. Najpierw przy muzyce bawili się uczniowie klas młodszych: I – III, natomiast później uczniowie klas IV – VIII. Były tańce z miotłą, gorące krzesła zajmowane, gdy muzyka ustawała i wiele innych zabaw, które zachęcały dzieci do współpracy i zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło też wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku, jak również tańców w parach. Uczniowie naszej szkoły integrowali się podczas wspólnych wróżb, które przygotował Samorząd Uczniowski. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie rzucali monetami czy też kostkami do gry, by dowiedzieć się, czy spełni się ich marzenie. Pojawiły się także magiczne talerzyki i liczby oraz serca z imionami przyszłych wybrańców. Oczywiście nie zabrakło pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Zabawa była udana. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.
KONKURS PLASTYCZNYECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło