Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2018/2019

KARTKA DLA POWSTAŃCA

Szkoła Podstawowa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Pokaż, że pamiętasz o Powstańcach Warszawskich". Uczniowie pisali życzenia dla wybranych przez siebie bohaterów powstańczej Warszawy.

WIZYTA W KINIE

16 października 2018 r. uczniowie klas VI – VIII naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Dobryni wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do kina Helios w Krośnie. Głównym celem wycieczki było obejrzenie filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reżyserii Denisa Delicia. Ekranizacja powstała na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Film opowiada historię polskich asów przestworzy. Upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz promuje postawy patriotyczne. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, piloci nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, ukazuje czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
www.dywizjon303.pl
W drodze powrotnej uczniowie rozmawiali o wrażeniach, jakie zrobił na nich obejrzany film. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.


ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło