Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2018/2019

POKAZ CHEMICZNO – FIZYCZNY

6 listopada 2018 r. gościliśmy w szkole grupę „CHEMICAL POWER” z pokazem chemiczno – fizycznym pt. „Facebook to nie wszystko, zrób coś dla nauki”. W pokazie aktywny udział wzięli uczniowie klas I – III i grupa przedszkolna oraz uczniowie klas IV – VIII. Zaprezentowane zostały doświadczenia, omawiające niektóre zasady fizyki i reakcje chemiczne. Wśród nich znalazły się m.in.:

1. Doświadczenie odpowiadające na pytanie – Co to jest napięcie powierzchniowe wody?

2. Reakcja chemiczna – Doświadczenie z perhydrolem i nadmanganianem potasu.

3. Samozapłon – w jaki sposób można rozpalić ogień używając tylko proszku i cieczy?

4. Działanie dwutlenku węgla – doświadczenie ukazujące w jaki sposób można ugasić ogień, używając sody oczyszczonej oraz octu.

5. Fizyka w tańcu – wykorzystanie podstawowej wiedzy z dziedziny fizyki w życiu codziennym np.   podczas  wykonywania figur rotacyjnych w tańcu Breakdance

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy. Z ogromnym zainteresowaniem śledzili kolejne doświadczenia. Przekonali się, że nauka towarzyszy nam w życiu codziennym. A nauka chemii i fizyki, reguły i zasady wcale nie muszą być nudną teorią, lecz można się nimi bawić w ciekawy i całkowicie bezpieczny sposób.
KARTKA DLA POWSTAŃCA

Szkoła Podstawowa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Pokaż, że pamiętasz o Powstańcach Warszawskich". Uczniowie pisali życzenia dla wybranych przez siebie bohaterów powstańczej Warszawy.

WIZYTA W KINIE

16 października 2018 r. uczniowie klas VI – VIII naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Dobryni wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do kina Helios w Krośnie. Głównym celem wycieczki było obejrzenie filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reżyserii Denisa Delicia. Ekranizacja powstała na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Film opowiada historię polskich asów przestworzy. Upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz promuje postawy patriotyczne. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, piloci nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, ukazuje czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
www.dywizjon303.pl
W drodze powrotnej uczniowie rozmawiali o wrażeniach, jakie zrobił na nich obejrzany film. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.


ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło