Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2018/2019

PRZYBLIŻYĆ NATURĘ

W dniu 21 listopada odwiedzili nasza szkołę pracownicy Magurskiego Parku Narodowego. W ramach realizowanego projektu „Przybliżyć naturę”, uczniowie poznali różne formy działania na rzecz ochrony przyrody.
GRUPA ZAELEKTRYZOWANI

20 listopada 2018 r. w naszej szkole gościliśmy grupę „Zaelektryzowani” z niecodzienną lekcją pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Przedstawienie zawierało w sobie elementy wykładu, laboratoriów naukowych, kabaretu, który pozwolił uczniom na czynny udział w wydarzeniach i eksperymentach. Kilku uczniów miało możliwość wzięcia udziału w prezentowanych eksperymentach. Animatorzy starali się, przekazać wiedzę naszym uczniom, którzy z zainteresowaniem podziwiali doświadczenia. Zaprezentowali uczestnikom efektowne eksperymenty fizyczno – chemiczne. Największą popularnością cieszyły się zabawy z helem oraz propan butanem. Nie zabrakło również ognia, wybuchów i ogromnych emocji. Było dużo humoru i świetnej zabawy.
GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018 r. odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęto Mszą Św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej NPM La Salette w Dębowcu. Po mszy w asyście Gwardii Dębowieckiej, strażaków, radnych, mieszkańców, delegacji szkół z terenu gminy Dębowiec wszyscy udali się pod obelisk Armii Krajowej, gdzie odśpiewany został hymn narodowy, a następnie złożono kwiaty. Kolejna część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Batalionu Narodowej II Kompanii Dębowiec, gdzie na ścianie budynku „starej szkoły” odsłonięto pamiątkową tablicę z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Następnie w sali widowiskowej Urzędu Gminy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu przedstawili program artystyczny. Pan Andrzej Dziedzic, prezes Stowarzyszenia Miłośników Dębowca i Okolicy, zachęcił do obejrzenia wystawy upamiętniającej 100 lecie odzyskania niepodległości. W gminnych uroczystościach naszą szkołę reprezentowali:
dyrektor, nauczyciele historii i j. polskiego oraz uczniowie:
Nina Zoła, Kamila Gliwa i Mateusz Dzik


#RekordDlaNiepodleglej

Dzień 11 listopada w tym roku ma szczególny charakter, bowiem w 2018 r. przypada 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 w naszej szkole wybrzmiał hymn państwowy. Dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie społeczność szkolno – przedszkolna wzięła udział w uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów klasy VII i VIII. Program słowno – muzyczny opowiadał o drodze Polaków do odzyskania Niepodległości, o wadze symboli narodowych. Uczennica klasy IV recytowała wiersz „Opowiedz nam Ojczyzno”. Przedstawiony został „Dekalog Patrioty”. Niezwykła lekcja historii wzbogacona była prezentacją multimedialną.
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Ewa Strugała podziękowała uczniom za piękny występ, a nauczycielom za jego przygotowanie. Po akademii wszyscy uczniowie ze 100 balonów: 50 białych i 50 czerwonych ułożyli flagę.
ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło