Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2018/2019

WIZYTA POLICJANTÓW

28 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole policjantów z Powiatowej Komendy w Jaśle. Bezpieczeństwo oraz edukacja związana z bezpieczeństwem uczniów, jest w naszej szkole bardzo ważna. Aby wzmocnić działania szkoły w tym zakresie zapraszamy do współpracy policję. Na spotkaniu omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach, szczególnie w drodze do i ze szkoły. Nasi goście przypomnieli o korzyściach noszenia elementów odblaskowych, konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie przed podróżą, oraz o szczególnym zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami. Ponadto przypomnieli o zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać młodzi ludzie poprzez korzystanie z Internetu. W trakcie spotkania policjanci podkreślali, jak ważna jest znajomość numerów alarmowych. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach i chętnie zadawały i odpowiadały na pytania.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 21 września 2018r. w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Uczniowie ze swoimi nauczycielami rozeszli się w różne części Woli Dębowieckiej - młodsi bliżej szkoły, starsi dalej. Wszyscy pracowali z zapałem i przynieśli efekty pracy w postaci worków śmieci.
NARODOWE CZYTANIE 2018

„(…) może czynnikiem takiego właśnie procesu odrodzenia wszystkich ludzi w tym społeczeństwie na terenie, który zajmuje to młode państwo, będzie właśnie odrodzona i odradzająca się Polska.”
Akcja Narodowe Czytanie 2018 została rozpoczęta przez Parę Prezydencką 28 lutego. W tym roku ma szczególny charakter, gdyż przypada stulecie odzyskania niepodległości Polski. W roku 2018 wybrana została powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. To ostatnia powieść Stefana Żeromskiego opublikowana w 1924 roku. Opisuje pierwsze lata niepodległości Polski, jej bilans, a także jest zachętą do debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.
Szkoła Podstawowa w Woli Dębowieckiej po raz kolejny włączyła się w akcję „Narodowe Czytanie”. Na początku uczniowie wysłuchali nagrania fragmentu książki „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, odczytanego przez lektora Grzegorza Młudzika. Uczniowie klasy ósmej; Bartosz Sanocki odczytał rolę ojca (Seweryn Baryka), Paweł Podolak wcielił się w rolę syna (Cezary Baryka), a Aleksandra Bolek odczytała fragment spotkania Laury Kościenieckiej z Sewerynem. Zorganizowana została również wystawa, na której zgromadzono różne wydania powieści.
ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło