Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2018/2019

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

29 stycznia 2019 r. w naszej szkole gościliśmy babcie i dziadków uczniów klas I – III, zaproszonych na uroczystość przygotowaną z okazji ich święta. Dzieci przygotowały dla swoich ukochanych moc niespodzianek. Wierszami i piosenkami dziękowali za miłość, opiekę, dobre rady oraz składali najserdeczniejsze życzenia. Zaprosili dziadków na seans filmowy – była to prezentacja, która towarzyszyła występom. Następnie nasi goście obejrzeli pantomimę pt. „Opowieść o iskierce miłości”. Chłopcy zatańczyli dla ukochanych seniorów rodów „Taniec w kapeluszach”. Dziewczynki wcieliły się w laleczki z pozytywki i zatańczyły układ do piosenki „Laleczka z saskiej porcelany”. Nie zabrakło gromkiego „Sto lat”. Następnie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Na babcie i dziadków czekały również słodkie niespodzianki, przygotowane przez rodziców. Wzruszeni goście nagradzali często małych aktorów brawami, babcie ukradkiem ocierały łzy wzruszenia.

JASEŁKA

27 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły w kościele w Woli Dębowieckiej przedstawili „Jasełka”. Zgromadzona publiczność: rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie, mieszkańcy wsi mogli po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa. W specjalnie przygotowanych strojach, przy żłóbku obok Maryi i Józefa pojawiły się: anioły, diabły, pasterze, królowie i dzieci. Młodzi aktorzy odegrali historię Maryi i Józefa, szukających schronienia w Betlejem. Występ uświetnił śpiew kolęd i pastorałek

WYJAZD NA LODOWISKO

Korzystając z zimowej aury chętni uczniowie klas I – VIII wybrali się 22 stycznia 2019 r. na sztuczne lodowisko do Jasła. Umiejętności jazdy na łyżwach naszych uczniów są różne. Niektórzy wjeżdżali odważnie i płynnie ślizgali się po tafli lodowiska. Dla niektórych to pierwsze doświadczenia z łyżwami. Uczniowie robili pierwsze kroki, trzymając się bandy albo „pingwinka”. Zabawa była przednia, a każdemu towarzyszył uśmiech i radość z mijających minut jazdy na łyżwach. Zabawa na lodowisku to zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że po takim wyjeździe apetyty na aktywność fizyczną na pewno będą większe.
ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło