Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2019/2020


8 października 2019 r. w Zespole Szkół w Woli Dębowieckiej w szkole podstawowej i w przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja.
Jej głównym celem jest wyrobienie prawidłowych nawyków zachowania się w czasie zagrożenia np. pożarowego. To szansa na sprawdzenie reakcji dzieci przedszkolnych, uczniów, nauczycieli na alarm.

 
4 października 2019 r. obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się wiele szkół i instytucji na całym świecie. W tym dniu uświadamiamy sobie i innym, że tabliczka mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, że można się jej uczyć z przyjemnością poprzez gry i zabawy, a jej znajomość owocuje. W naszej szkole zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas od 3 do 8. Z każdej klasy wybrano „ Ekspertów Tabliczki Mnożenia”. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki.DRZEWKO PIERWSZAKAPASOWANIE NA UCZNIA

3 października 2019 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. To wyjątkowy dzień w życiu szkoły.
Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności: recytatorskie, wokalne, językowe. Ten pierwszy „egzamin” pierwszaki zdały celująco. Następnie w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów Zespołu Szkół w Woli Dębowieckiej Szkoły Podstawowej w Woli Dębowieckiej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Samorząd Uczniowski wręczył najmłodszym koleżankom i kolegom „Drzewko Pierwszaczka”.
W radosnym nastroju pierwszaki udały się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

„SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW” – druga edycja

Konkurs edukacyjny skierowany jest dla uczniów klas I – III. Jego celem jest wyrobienie nawyku codziennego czytania co najmniej przez 10 minut. W naszej szkole przebiega pod hasłem: „Raz, dwa, trzy! Ze Słodziakami czytaj i TY!”.
Konkurs trwa od 27 września 2019 r. do 15 listopada 2019 r.
ŚWIAT ZAWODÓW

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7 i 8 wcielili się w rolę cukiernika i piekarza. Klasa 7 wraz z opiekunem dokonała wypieków ciasteczek "Kocie oczka", a klasa 8 w przygotowała cudownie pachnący i smakowity chleb wieloziarnisty.
Każdy etap pracy sfotografowała Kasia Bal, a Nina Zoła napisała artykuł o dokonaniach uczniów. Praca przy wypiekach przyniosła dużo radości, a efekt był bardzo smaczny.
Pracując w grupie staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie; "Czy współpraca się opłaca?". Odpowiedź padła jednoznaczna: "Oczywiście, że tak".
Zajęcia z doradztwa mają nam pomóc w rozpoznaniu naszej dalszej drogi życiowej, przygotować do wyboru szkoły i zawodu.
ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło