Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2019/2020

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W dniu 3 marca 2020 roku nasza szkoła włączyła się w narodową akcję obchodów święta „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie klasy ósmej przygotowali program artystyczny poświęcony bohaterom podziemia antykomunistycznego. Żołnierzami Niezłomnymi zwykło się nazywać żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego, którzy nie chcieli podporządkować Polskę Związkowi Radzieckiemu i narzucić jej obywatelom ustrój komunistyczny. Ósmoklasiści starali się przedstawić klimat ówczesnego reżimu komunistycznego oraz sylwetki bohaterów, które po 1945 roku podjęły walkę z sowieckim okupantem.

...Pytam, dlaczego Was wyklęto?
Dlaczego za wrogów wzięto?
Prawda z kłamstwem wygrała
Choć wiele lat na to czekała
Nad mogiłami unosi się mgła
Pamięć w naszych sercach trwa
W anonimowych grobach śpicie
Co o dzisiejszej Polsce myślicie?
Wasz Duch wznosi się daleko
Orzeł Polski wzbija się wysoko
Wszystko co zniszczył wróg
Pomaga odbudować Dobry Bóg

Zabawa karnawałowa

W dniu 13 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Na balu zjawili się: policjanci, kowboje, księżniczki i inne postaci z bajek, filmów i komiksów. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Podczas zabawy rozdano kartki walentynkowe, gromadzone przez cały tydzień w „Walentynkowej skarbonce” przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie smacznego poczęstunku.


Warsztaty w ZSUiS

W dniu 11.02.2020r. uczniowie kl.8 odbyli wycieczkę do Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Podczas pobytu w szkole uczestniczyli w różnego typu warsztatach. Szczególne zainteresowanie wzbudziły warsztaty z panią Magdaleną Warywoda, która wprowadziła uczniów w świat koloru, doboru kolorystyki odzieży. Omówiła teorię koloru, zasady harmonizowania barw. Uczennice przygotowały zestawienie monochromatyczne barw. Następnie tworzyły stylizację komponując odzież w zestawieniach kontrastowych i wiele innych zestawień przydatnych w komponowaniu barw w ubiorze.

ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło