Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2019/2020

"Archipelag Skarbów"

W dniach 10 - 11.02.2020r. uczniowie kl. 8 uczestniczyli w warsztatach „Archipelag Skarbów”. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów zamieniły grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbów jakimi są szczęście, trwała miłość i przyjaźń oraz realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Prowadzący program pomagali odkryć ogromny potencjał, który znajduje się w każdym z nich i uwierzyć, że w ich życiu możliwa jest realizacja najgłębszych pragnień i marzeń, pomimo tego iż wymaga to trudów i wyrzeczeń


Teatrzyk

29 stycznia 2020 r. gościliśmy w naszej szkole teatr kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza z przedstawieniem „Czterej Muzykanci z Bremy” według baśni Braci Grimm. Widowisko obejrzeli uczniowie klas I – V oraz dzieci z przedszkola. Spektakl opowiadał o przygodach czterech zwierząt (osła, psa, kota i koguta) oraz chłopca, będącego na służbie u kowala, którzy zostali zmuszeni do ucieczki z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Uczniowie i przedszkolaki z przejęciem śledziły losy kukiełkowych postaci. Na szczęście baśń miała szczęśliwe zakończenie. Wszyscy jej bohaterowie, pokrzywdzeni przez los, zostali przygarnięci przez dobrych ludzi i traktowani z szacunkiem.
Głównym przesłaniem przedstawienia było propagowanie współpracy, bezinteresownej przyjaźni, wspólne dążenie do wyznaczonego celu, pomoc potrzebującym w biedzie. Wartości te – zawsze nieprzemijające i godne naśladowania były zaprezentowane w dostępny i atrakcyjny sposób.
Uczniowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło