Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2019/2020

MIKOŁAJKI

"6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.”

 

6 grudnia jest dniem, w którym wspominamy Świętego Mikołaja. To święty, który słynął z niesłychanej dobroci do ludzi.

W naszej szkole podtrzymujemy „mikołajkową” tradycję. Dlatego w tym dniu w szkole pojawili się uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Wszyscy z niecierpliwością czekali na moment, w której otrzymają prezenty.

Uroczyste rozdawanie prezentów to niezwykle emocjonująca chwila. Pomocnicy Mikołaja z Samorządu Uczniowskiego odczytywali kolejne imiona. Św. Mikołaj nie zapomniał o nikim. Dla każdego znalazło się coś miłego.

 
POKÓJ ZAGADEK

Dnia 28 listopada 2019r. klasy 6-8 odbyły wycieczkę do JDK w Jaśle. Uczestniczyli oni w zajęciach w ramach projektu „zaPodaj Książkę”. Odwiedzający uczniowie musieli popracować z literaturą popularną dla dzieci i młodzieży oraz rozwikłać wiele tajemnic ,złamać książkowe szyfry i pobudzić swoją wyobraźnię, aby odnaleźć zaginioną książkę. Klasy pracowały w dwóch grupach jedna z nich inspirowana była serią książek Martina Widmarka „ Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.Druga grupa rozwiązywała zagadki dotyczące perypetii Morsa i Pinky bohaterów książki Dariusz Rekosza. Zadaniem uczniów było odnalezienie zaginionego klucza. Obie grupy doskonale poradziły sobie z zadaniem i bardzo szybko odnaleźli zaginione rzeczy. Dziękujemy pani Magdalenie Chart i pani Małgorzacie Smyka za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.
ZABAWA ANDRZEJKOWA

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb... Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 27 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Wszyscy przy dźwiękach muzyki, o którą zadbał nasz absolwent Bartosz, bawili się doskonale. W rytm wielkich hitów zebrani prezentowali swoje umiejętności taneczne. Nikomu nie brakowało sił do tańców i zabaw. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili liczne wróżby, które miały określić, co czeka wróżących w przyszłości. Nie obeszło się od wróżenia z kart, rzucania kostkami, wybierania magicznych kubków, przestawiania butów przez próg, losowania imion przyszłych sympatii. Było przy tym dużo radości i zabawy. Wszyscy potrafili z przymrużeniem oka świetnie się bawić, tworząc magiczny i wyjątkowy klimat andrzejkowy. W organizacji imprezy pomagali również rodzice, którzy tradycyjnie zadbali o słodki poczęstunek.
ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło