Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2019/2020


8 października 2019 r. w Zespole Szkół w Woli Dębowieckiej w szkole podstawowej i w przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja.
Jej głównym celem jest wyrobienie prawidłowych nawyków zachowania się w czasie zagrożenia np. pożarowego. To szansa na sprawdzenie reakcji dzieci przedszkolnych, uczniów, nauczycieli na alarm.

 
4 października 2019 r. obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się wiele szkół i instytucji na całym świecie. W tym dniu uświadamiamy sobie i innym, że tabliczka mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, że można się jej uczyć z przyjemnością poprzez gry i zabawy, a jej znajomość owocuje. W naszej szkole zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas od 3 do 8. Z każdej klasy wybrano „ Ekspertów Tabliczki Mnożenia”. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki.DRZEWKO PIERWSZAKA

Dnia 10 października 2019 r. uczniowie klasy pierwszej przy pomocy pana konserwatora posadzili swoje "drzewko pierwszaka", które dostali od kolegów ze starszych klas. Będą obserwować, jak drzewko rośnie wraz z nimi.PASOWANIE NA UCZNIA

3 października 2019 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. To wyjątkowy dzień w życiu szkoły.
Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności: recytatorskie, wokalne, językowe. Ten pierwszy „egzamin” pierwszaki zdały celująco. Następnie w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów Zespołu Szkół w Woli Dębowieckiej Szkoły Podstawowej w Woli Dębowieckiej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Samorząd Uczniowski wręczył najmłodszym koleżankom i kolegom „Drzewko Pierwszaczka”.
W radosnym nastroju pierwszaki udały się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

„SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW” – druga edycja

Konkurs edukacyjny skierowany jest dla uczniów klas I – III. Jego celem jest wyrobienie nawyku codziennego czytania co najmniej przez 10 minut. W naszej szkole przebiega pod hasłem: „Raz, dwa, trzy! Ze Słodziakami czytaj i TY!”.
Konkurs trwa od 27 września 2019 r. do 15 listopada 2019 r.
ŚWIAT ZAWODÓW

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7 i 8 wcielili się w rolę cukiernika i piekarza. Klasa 7 wraz z opiekunem dokonała wypieków ciasteczek "Kocie oczka", a klasa 8 w przygotowała cudownie pachnący i smakowity chleb wieloziarnisty.
Każdy etap pracy sfotografowała Kasia Bal, a Nina Zoła napisała artykuł o dokonaniach uczniów. Praca przy wypiekach przyniosła dużo radości, a efekt był bardzo smaczny.
Pracując w grupie staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie; "Czy współpraca się opłaca?". Odpowiedź padła jednoznaczna: "Oczywiście, że tak".
Zajęcia z doradztwa mają nam pomóc w rozpoznaniu naszej dalszej drogi życiowej, przygotować do wyboru szkoły i zawodu.
ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło