Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2019/2020

JASEŁKA

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Każdego roku wspominamy wielką tajemnicę Boga – Człowieka. Na nowo przeżywamy przyjście Syna Bożego na Ziemię. 12 stycznia 2020 r. w kościele w Woli Dębowieckiej uczniowie naszej szkoły przedstawili dla mieszkańców wsi Jasełka. Przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko, przedłużyli świąteczny nastrój. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Do szopki przybyły również dzieci, oddając cześć i prosząc o wiele łask dla ukochanych babć i dziadków. Inscenizację wzbogaciły tradycyjne kolędy i pastorałki. Do wspólnego kolędowania włączyli się wszyscy obecni w kościele.
BEZPIECZNE FERIE

W dniu 7 stycznia odbyło się spotkanie z panem policjantem z KPP w Jaśle poświęcone akcji "Bezpieczne Ferie". Powtórzone i utrwalone zostały zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego, odpoczynku na świeżym powietrzu - lodowisko ślizgawki, stok saneczkowy i narciarski.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „ Rodzina wolna od przemocy”

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Dębowiec zorganizował konkurs plastyczny na wykonanie prac pod hasłem „Rodzina wolna od przemocy”. Celem konkursu było upowszechnianie działań związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Na konkurs wpłynęło 79 prac plastycznych z 7 Szkół Podstawowych z terenu gminy Dębowiec. Wyróżnienie w kategorii: dzieci młodsze (kl. I – IV) zdobyła Paulina Pykosz – uczennica klasy III.
Gratulujemy.
ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło