Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2019/2020

Gminne obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada o godz. 10:30 rozpoczęły się gminne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów z klasy VIII w składzie: Kamila Gliwa, Nina Zoła oraz Mateusz Dzik wraz z opiekunem Panią Wioletą Michnal oraz Dyrektor Szkoły - Panią Ewą Strugałą. Po uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej NMP w Dębowcu nastąpił przemarsz pod pomnik Żołnierzy Armii Krajowej. Delegaci szkolni złożyli kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem oraz wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Część artystyczna miała miejsce w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Dębowcu w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej z Duląbki.
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 8 listopada 2019 r. nasza szkoła uczciła 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:11, kiedy to społeczność szkolna odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Program artystyczny zaprezentowała klasa VIII, która przeniosła szkolną widownię do 1918 roku. Uczniowie za pośrednictwem drzwi przeszłości i drzwi przyszłości przedstawili wydarzenia, które odegrały znaczącą rolę w historii naszego kraju. Na zakończenie uczniowie wykonali choreografię do piosenki pt. „Kocham wolność”. Pani dyrektor Ewa Strugała podziękowała wszystkim za przybycie i za uświetnienie obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

Udział w ogólnopolskim konkursie.
To, że czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, nie trzeba nikogo przekonywać. Konkurs zorganizowany przez sieć sklepów Biedronka wspiera inicjatywę na rzecz czytelnictwa. Naszą szkołę w konkursie reprezentuje klasa II. Uczniowie klasy II wraz z wychowawcą zorganizowali obchody Dnia Głośnego Czytania. Przygotowali dekorację. Do wykonania Magicznego Drzewa Słodziaków wykorzystali materiały do recyklingu oraz materiały przyrodnicze. Podczas obchodów Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy II wspólnie głośno odczytali opowiadanie pt. „Latająca mysz”. Uczniowie klas I – III rozwiązywali zagadki, krzyżówkę z hasłem „Recykling”. Utrwalali sposoby dbania o środowisko.
ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło