Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
ROK SZKOLNY 2019/2020

WYSTĘP ILUZJONISTY

27 września 2019 r. naszą szkołę odwiedził iluzjonista. Podczas występu artysta przeniósł uczniów w świat iluzji. Gość prezentował różnorodne sztuczki. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby nauczyć się przynajmniej jednej sztuczki. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor, a uczniowie chętnie nagradzali każdy pokaz gromkimi brawami.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

18 września 2019 r. gościliśmy w szkole policjanta – pracownika Powiatowej Komendy Policji w Jaśle. Pan aspirant Tomasz Rygiel spotkał się z uczniami klas I – III naszej szkoły. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo – profilaktycznego naszej szkoły.


NARODOWE CZYTANIE 2019

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania

Już po raz kolejny nasza szkoła brała udział w akcji Narodowe Czytanie. Tym razem para prezydencka ogłosiła, że w 2019 r. będą czytane nowele polskie: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego. Klasa VIII w pełni zaangażowała się w przygotowanie uroczystego odczytania fragmentów nowel pod kierunkiem nauczyciela polonisty. 13 września 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste czytanie lektur. Jedna z uczennic - Oliwia Bolek, przed odczytaniem fragmentu noweli przez kolegę i koleżanki z klasy, prezentowała sylwetkę autora oraz tematykę utworu. Z okazji Narodowego Czytania przygotowana została wystawa.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     2 września 2019 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Mszę Św. w kościele parafialnym w Załężu odprawił ks. proboszcz Józef Pańczuk. Po mszy wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyło się spotkanie uczniów i rodziców z dyrektorem szkoły, nauczycielami i wychowawcami.

Odśpiewano hymn państwowy. Pani Dyrektor, pamiętając o przypadającej w tym roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczciła  pamięć ofiar poległych w tym czasie. Nawiązała do akcji „Przerwany marsz”.

 

 

Następnie Pani Dyrektor odczytała list Wójta Gminy Dębowiec pana Marcina Bolka skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli.

W dalszej części spotkania dyrektor szkoły przedstawiła dzieciom i rodzicom wychowawców i nauczycieli oraz złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce i w pracy.

Po uroczystości wszyscy rozeszli się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami

 
Startujemy w nowy rok szkolny 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września br. o godz. 9:00 na sali gimnastycznej w naszej szkole.
Msza św. w kościele parafialnym w Załężu o godzinie - 8:00

ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło