W maju z Laboratorium Przyszłości

• Dnia 09.05.2023 r. uczniowie klasy VI i VIII przygotowali przepyszne ,,Kocie oczka''. Klasa VI, zgodnie z zasadami pisania instrukcji, przygotowała przepis na ciastka, który przekazała starszym kolegom. Uczniowie klasy VIII podjęli się przygotowania wszystkich składników. Następnie uczniowie przystąpili do przygotowania potrzebnych składników, zgodnie z gramaturą do wypieku ciasteczek. Rozpoczęło się ważenie, przesiewanie mąki, wyrabianie ciasta. Zadanie musiało być wykonane z niezwykła starannością, aby finalnie powstały smaczne łakocie. Potem uczniowie wałkowali ciasto i wykrawali ciastka. Po chwili w szkole unosił się piękny zapach pieczonych ciastek. Po ostudzeniu szóstoklasiści i ósmoklasiści przystąpili do smarowania ciastek marmoladą i łączenia. Na koniec tylko oprószenie cukrem pudrem i można było przystąpić do degustacji.

Uczniowie wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości (waga, stolnica, wałek , robot kuchenny, sitko, miskę).

Proces powstawania „Kocich oczek” został uwieczniony aparatem fotograficznym, również zakupionym w ramach programu.

• Aparat fotograficzny, zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, został wykorzystany do wykonania zdjęć podczas wyjazdu do kręgielni do Gorlic,  wycieczek: wycieczki do Lublina i Zamościa w dniach 16. – 17. 05.2023 r., do Magurskiego Parku Narodowego do Krempnej 26.05.2023 r. oraz podczas obchodów Dnia Rodziny.  W obchodach Święta Rodziny wykorzystano również sprzęt do nagrań m.in. mikrofon.