Wiarygodna szkoła
Owoce, warzywa, mleko
Wybitni Absolwenci
ABSOLWENCI

Wybitni Absolwenci

 

 

Szkoły Podstawowej w Woli Dębowieckiej

 
Prof. Kazimierz Jaracz

 

 

Prof. Kazimierz Jaracz  – studiował na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym WSP w Krakowie w latach 1967-1972 oraz na wydziale Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej AGH w Krakowie w latach 1970-1974. w każdej uczelni uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Jest laureatem konkursu Primus Inter Pares. Bezpośrednio po studiach został zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Elektrotechniki Teoretycznej WSP w Krakowie. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektrotechniki AGH w Krakowie w 1979 roku. Stopień doktora habilitowanego nauk technicznych z zakresu elektrotechniki (specjalność: maszyny elektryczne, automatyka napędu elektrycznego), nadany uchwałą Rady Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH w Krakowie, został zatwierdzony w 2000 roku. W latach 1980-1988 współpracował z Zakładem Badań Podstawowych Elektrotechniki MP i PAN w Warszawie. W latach 1984-1988 i 1992-1994 był kierownikiem Zakładu Elektrotechniki Teoretycznej w Instytucie Techniki. W latach 1987-1989 kierował tematem badawczym realizowanym w ramach CPBP 01.02. od 1980 roku współpracuje z Uniwersytetem technicznym w Ostrawie.

            Jest autorem i współautorem ponad 200 prac naukowych i dydaktycznych. Rezultaty badań naukowych prezentował na 50 konferencjach międzynarodowych. Był promotorem ponad 100 prac dyplomowych.

            Przez dwie kadencje pełnił funkcję prodziekana Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego AP. Obecnie jest kierownikiem Zakłady Dydaktyki Techniki i ekspertem MEN. 

 

 

    

 


 

Prof.  Stanisław Zoła

 

 

 

Prof. Stanisław Zoła – studia ukończone doktoratem. Rozprawa doktorska - Alaliza fotoelektrycznych krzywych zmian blasku układów typu algola z dyskami akrecyjnymi: RZ Oph i KU Cyg, Centrum Astronomiczne PAN im. Mikołaja Kopernika, 1991.                                                   Rozprawa habilitacyjna - Analiza krzywych zmian blasku układów podwójnych zaćmieniowych z grupy W Ser, Centrum Astronomiczne PAN im. Mikołaja Kopernika, 2002. Miejsce pracy - Instytut Fizyki AP w Krakowie - Instytut Obserwatorium Astronomiczne UJ.
Wiecej informacji na stronie. http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=11742&lang=pl"

 

 

 

 

Dr inż. Stanisław Dzik 

 

 

 

Dr inż. Stanisław Dzik – studia ukończone doktoratem. Specjalizacja: mechanika techniczna, wytrzymałość materiałów

 Miejsce pracy - Katedra Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji AGH KRAKÓW

 
 

Prof. Krzysztof Gniady

 

 

 

Prof Krzysztof Gniady – studia ukończone doktoratem na Uniwersytecie Purdue w West Lafayette, stan Indiana USA.

Ukończona specjalizacja: inżynier komputerowy.

Obecnie pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie w Tucson w stanie Arizona. Praca naukowa nad projektem”Oszczędzanie energii w przenośnych systemach zarządzania energią”.

Członek międzynarodowej komisji HIPEAC – Europejska Komisja Do Spraw Rozwoju Systemów Komputerowych.

Więcej informacji na stronie http://www.cs.arizona.edu/people/gniady

 


 
OKE-KRAKÓW
ECM-Lusławice
Pogoda na dziś
Akademia Judo
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło